TMPC 0402HP-1R0MG-Z02
- 型號描述:
1 μH Unshielded Inductor 5 A 27mOhm Max Nonstandard
FIXED IND 1UH 5A 27 MOHM SMD
- 型號:
- TMPC 0402HP-1R0MG-Z02
- 品牌:
- TAI-TECH Advanced Electronics Co., Ltd.
數量:
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Tolerance
- ±20%
- Features
- Package / Case
- Nonstandard
- Size / Dimension
- 0.175" L x 0.160" W (4.45mm x 4.06mm)
- Mounting Type
- Surface Mount
- Shielding
- Unshielded
- Type
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- DC Resistance (DCR)
- 27mOhm Max
- Q @ Freq
- Frequency - Self Resonant
- Ratings
- Current - Saturation (Isat)
- 8.5A
- Material - Core
- Metal
- Inductance Frequency - Test
- 100 kHz
- Supplier Device Package
- Height - Seated (Max)
- 0.079" (2.00mm)
- Inductance
- 1 µH
- Current Rating (Amps)
- 5 A